لوله پلیکا ۶ متری باعث از بین رفتن انرژی برق می شود

از آنجایی که لوله پلیکا ۶ متری فاضلاب PVC برای حداقل چهار دهه در حال کار هستند، نگرانی در مورد طول عمر آنها اخیراً در هلند مطرح شده است.

هنوز مشخص نیست که آیا انتظارات لوله های PVC با دوام طولانی مدت (فولکمن، 2014) واقع بینانه خواهد بود یا باید استراتژی های مدیریت دارایی جدیدی در آینده نزدیک ایجاد شود.

آگاهی از یکپارچگی ساختاری فعلی سیستم‌های فاضلاب یک موضوع کلیدی برای ایجاد استراتژی‌های مدیریت دارایی موفق است که منجر به تصمیم‌گیری بهتر و سرمایه‌گذاری‌های مقرون به صرفه‌تر می‌شود.

لوله

در عمل، مدیران فاضلاب در حال حاضر استراتژی های خود را عمدتاً بر اساس بازرسی های بصری (CCTV) قرار می دهند (ون ریل، لانگولد، هردر، و کلمنس، 2014). پس از آن، تصمیم گیری می شود که آیا جایگزینی، توانبخشی یا بازرسی در آینده نزدیک باید انجام شود.

با این حال، ارتباط دادن عیوب مشاهده شده در دوربین مداربسته به وضعیت فیزیکی واقعی یک لوله چالش برانگیز است. شرط لازم برای دستیابی به این امر، درک جامع مکانیسم هایی است که بر طول عمر لوله پی وی سی تأثیر می گذارد، اثرات ترکیبی آنها و در نهایت نتایج آنها، که در عمل عیوب یافت می شود.

مروری بر این مکانیسم ها و منشأ آنها در این مقاله گنجانده شده است. روش‌های پیش‌بینی طول عمر برای لوله‌های پلاستیکی نیز برای توصیف انواع خاصی از خرابی استفاده می‌شود، در حالی که توانایی آنها برای ارائه پیش‌بینی طول عمر قابل اعتماد مورد بحث قرار می‌گیرد.