اضافه کردن پودر آویشن فله به نان سبب جلوگیری از گرفتار شدن به انواع سرطان ها می شود

پودر آویشن فله گیاهی از خانواده نعناع است که احتمالاً آن را از مجموعه ادویه خود می شناسید، اما بسیار بیشتر از یک ماده اولیه است.

دامنه استفاده از آن قابل توجه است. و طبق یک مطالعه در سال 2014، بیش از 400 زیرگونه دارد. مصریان باستان از آن برای مومیایی کردن خود استفاده می کردند، در حالی که یونانیان باستان از آن به عنوان بخور استفاده می کردند.

آویشن به دلیل طعم متمایزش تا به امروز به عنوان یک غذای اصلی در آشپزی باقی مانده است. اما آویشن همچنین دارای تعدادی از خواص دارویی مفید است.

فواید آویشن عبارتند از:

مبارزه با آکنه، کاهش فشار خون، کمک به کاهش سرفه، تقویت ایمنی، ضد عفونی کردن، دفع آفات، رایحه درمانی، تقویت خلق و خو، کاربردهای آشپزی، جلوگیری از عفونت های باکتریایی، کمک به درمان عفونت های قارچی، احتمالاً در برابر انواع خاصی از سرطان کمک می کند.

آویشن

اگر از خرید و امتحان داروهای ضد آکنه بدون نسخه و بدون نتیجه خوب خسته شده اید، ممکن است خوش شانس باشید. آویشن به دلیل خواص ضد باکتریایی خود شناخته شده است و ممکن است آینده ای به عنوان یک عنصر مبارزه با آکنه داشته باشد.

هنگامی که آویشن را برای روزها یا هفته ها در الکل غوطه ور می کنند، به محلولی به نام تنتور تبدیل می شود.

در یک مطالعه قدیمی در سال 2010، مشخص شد که اسانس آویشن دارای فعالیت ضد باکتریایی در برابر P. acnes است، باکتری که تصور می شود باعث آکنه می شود. با این حال، ما هنوز نمی دانیم که آیا روغن آویشن واقعاً جوش ها را کاهش می دهد یا خیر.

Thymus linearis Benth گونه ای از آویشن است که در پاکستان و افغانستان یافت می شود. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که یک عصاره می تواند ضربان قلب را در موش های مبتلا به فشار خون بالا به میزان قابل توجهی کاهش دهد. همچنین توانست کلسترول آنها را کاهش دهد.